HABER DETAYI

Kasım 3, 2019 10:18 am

Çekmeköy’e Yeni Cami

Çekmeköy’e Yeni Cami

Çekmeköy Belediyesi hayırsever iş adamlarının destekleri ile ilçeye yeni bir ibadethane daha kazandırdı.

Çekmeköy Belediyesi öncülüğünde hayırsever işadamlarının destekleriyle Sultançiftliği Mahallesi’nde ibadete açılan Emine Mustafa Miktat Ekşi Camii dualarla ibadete açıldı. Cuma Namazı öncesinde gerçekleşen açılışa Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz , Çekmeköy Müftüsü Ahmet Aktürkoğlu ve vatandaşlar katıldı. Cami Mustafa ve Miktat Ekşi kardeşler tarafından anneleri Emine Ekşi, babaları Mustafa Ekşi ve dedeleri Miktat Ekşi adına yaptırıldı.

Açılışta konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ İlçemize yatırımlarımız devam ediyor. Bu ibadethanelerin yapımında gayret gösteren başta hayırsever işadamlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Emine Mustafa Miktat Ekşi Cami 1600 metrekare arsa içinde cami ve eklentileri ile birlikte 600 metrekare kapalı alana sahip. Kapalı mekanda yaklaşık 800 kişi, bahçesiyle birlikte toplamda 1200 kişi ibadet yapılabilecek kapasiteye sahip olan cami Selçuklu mimarisiyle inşa edildi.  Cami yapımında üzerinde bulunduğu arazinin yapısına uyumlu olacak şekilde iç ve dış kaplamalarda doğal taş ve ahşap kullanıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.