HABER DETAYI

Mayıs 30, 2020 10:23 am

Çekmeköy’de uzun bir aradan sonra Cuma namazı kılındı

74 gün aradan sonra kavuşulan Cuma Namazında binlerce Çekmeköylü, belediyenin namaz için özel olarak hazırladığı açık alanlarda buluştu.

74 gün aradan sonra kavuşulan Cuma Namazında binlerce Çekmeköylü, belediyenin namaz için özel olarak hazırlamış olduğu açık alanlarda buluştu. Açık alanlarda kılınan Cuma namazı drone ile havadan görüntülendi.

Normalleşme yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Cuma Namazı kılınabileceğinin açıklanmasının ardından Çekmeköy Belediyesi, vatandaşların sosyal mesafeye uygun, hijyenik alanlarda namaz kılabilmeleri için hazırlıklar yaptı. Bahçeleri büyük camiler, eski ulus pazarı alanı, Alemdağ ve Ömerli halı saha günler sonra kavuşulan Cuma Namazı için itinayla hazırlandı. Dezenfekte edilen ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak safları işaretlenen alanlarda genelgedeki kurallara uygun olarak namaz kılındı ve dualar edildi.

Uzun bir aradan sonra ilk kez Cuma Namazı kıldığı için mutlu olduğunu belirten Kenan Kaygusuz, ” uzun süreden beri cuma namazına gelmiyorduk çok şükür bugün kılacağız. Sosyal mesafe kuralına uyarak maskemizi de takarak güzel bir biçimde Allah’ın izniyle cuma namazımızı eda edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(Taşdelen Yusuf Cebir Merkez Camii Cuma Namazı)

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.